Majstrovstvá Európy vo volejbale mužov 2021

Z Wikipédie, voľnej encyklopédie
Prejsť na navigáciu Prejsť na vyhľadávanie
Majstrovstvá Európy vo volejbale mužov 2021
Detaily šampionátu
Miesto Poľsko , Česká republika , Estónsko , Fínsko
Mestá Krakov , Gdansk , Katovice , Ostrava , Tallinn , Tampere
štadióny 6
Termíny kvalifikačných turnajov 30. augusta 2020 – 16. mája 2021
Načasovanie záverečného turnaja 1. – 19. septembra 2021
Počet účastníkov 37
v záverečnej fáze 24
Štatistiky majstrovstiev

Finálové kolo XXXII. majstrovstiev Európy vo volejbale družstiev mužov sa uskutoční od 1. do 19. septembra 2021 v Poľsku , Českej republike , Estónsku a Fínsku . Už druhýkrát za sebou sa európsky šampionát koná v štyroch krajinách za účasti 24 národných tímov. Majstrovský titul obhajuje reprezentácia Srbska .

Kvalifikácia

Spôsob kvalifikácie Príkazy Spôsob kvalifikácie Príkazy
organizátori Poľsko Poľsko Podľa výsledkov kvalifikačného turnaja Skupina A Holandsko Holandsko
český český Skupina B Bulharsko Bulharsko
Estónsko Estónsko Skupina C Turecko Turecko
Fínsko Fínsko Skupina D Lotyšsko Lotyšsko
Podľa výsledkov Majstrovstiev Európy 2019 Srbsko Srbsko Skupina E Slovensko Slovensko
Slovinsko Slovinsko Skupina F Čierna Hora Čierna Hora
Francúzsko Francúzsko Skupina G Portugalsko Portugalsko
Rusko Rusko Druhé miesto v skupinách Vlajka Severného Macedónska Severné Macedónsko
Taliansko Taliansko Španielsko Španielsko
Ukrajina Ukrajina Grécko Grécko
Nemecko Nemecko Chorvátsko Chorvátsko
Belgicko Belgicko Bielorusko Bielorusko

Finálové kolo

Arenas

Zápasy finálového kola ME sa konajú v šiestich mestách štyroch krajín. Poľsko , Česká republika , Estónsko a Fínsko sú hostiteľmi zápasov z jednej zo skupín prípravnej fázy. Mestá Gdansk a Ostrava budú hostiť štyri osemfinále a dve štvrťfinále. Semifinálové a finálové zápasy sa uskutočnia v Katoviciach .

Skupina A 1/8, 1/4 finále 1/2 finále, finále
Krakov Gdansk Katowice
Tauron Arena Krakow Ergo aréna Spodek
Kapacita: 15 030 Kapacita: 11 409 Kapacita: 11 500
Kraków Arena z lotu ptaa.JPG GdanskSopot ErgoArena 20110603.jpg Katovice-Spodek (4) .jpg
Skupina B 1/8, 1/4 finále
Ostrava
Ostravar Aréna
Kapacita: 10 000
Ostrava, Ostravar Aréna (orezané) .jpg
Skupina C
Tampere
Ľadový palác (Tampere)
Kapacita: 7300
Hakametsä I ulkoa.jpg
Skupina D
Tallinn
Saku-suurhall
Kapacita: 7200
Saku Suurhall.jpg

Predbežná fáza

Žrebovanie sa uskutočnilo 27. mája 2021 v Helsinkách . Šesť tímov bude hrať v štyroch skupinách. Prví štyria z každej skupiny postupujú do 1/8 finále. Ďalej budú tímy hrať vyraďovacie zápasy a vo finále určia víťaza - majstra Európy v roku 2021.

Skupina A

zápasy Okuliare Súpravy Loptičky
B (3:2) P (2:3) V NS B: P V NS B: P
1. Poľsko Poľsko 4 (1) 0 (0) jedenásť 12 4 3000 378 325 1,163
2. Srbsko Srbsko tridsať) jedenásť) desať jedenásť 5 2 200 376 333 1,129
3. Ukrajina Ukrajina 2 (2) desať) 4 6 7 0,857 290 280 1,036
4. Belgicko Belgicko desať) 3 (1) 4 6 deväť 0,667 317 335 0,946
5. Portugalsko Portugalsko jedenásť) 3 (1) 3 7 jedenásť 0,636 360 412 0,874
6. Grécko Grécko 0 (0) 3 (1) 1 3 deväť 0,333 245 281 0,872
dátum čas Skontrolujte Súpravy správa
1 2 3 4 5
2.09 14:30 Grécko Grécko 2:3 Ukrajina Ukrajina 25:22 24:26 25:22 19:25 6:15 správa
17:30 Poľsko Poľsko 3:1 Portugalsko Portugalsko 25:16 22:25 25:16 25:19 správa
20:30 Belgicko Belgicko 1:3 Srbsko Srbsko 13:25 18:25 25:21 20:25 správa
3.09 17:30 Belgicko Belgicko 2:3 Portugalsko Portugalsko 23:25 22:25 25:20 25:18 13:15 správa
20:30 Ukrajina Ukrajina 0:3 Srbsko Srbsko 25:27 24:26 21:25 správa
4.09 17:30 Belgicko Belgicko 3:0 Grécko Grécko 25:16 25:22 25:22 správa
20:30 Srbsko Srbsko 2:3 Poľsko Poľsko 21:25 25:23 25:20 20:25 14:16 správa
5.09 17:30 Portugalsko Portugalsko 2:3 Ukrajina Ukrajina 18:25 23:25 25:21 26:24 11:15 správa
20:30 Grécko Grécko 1:3 Poľsko Poľsko 15:25 22:25 25:20 24:26 správa
6.09 17:30 Portugalsko Portugalsko 1:3 Srbsko Srbsko 15:25 21:25 25:22 17:25 správa
20:30 Poľsko Poľsko 3:0 Belgicko Belgicko 25:18 26:24 25:16 správa
7.09 17:30 Srbsko Srbsko 0:0 Grécko Grécko [ Správa]
20:30 Ukrajina Ukrajina 0:0 Belgicko Belgicko [ Správa]
8.09 17:30 Poľsko Poľsko 0:0 Ukrajina Ukrajina [ Správa]
20:30 Grécko Grécko 0:0 Portugalsko Portugalsko [ Správa]

Skupina B

zápasy Okuliare Súpravy Loptičky
B (3:2) P (2:3) V NS B: P V NS B: P
1. Taliansko Taliansko tridsať) 0 (0) deväť deväť 1 9 000 243 180 1 350
2. Slovinsko Slovinsko dvadsať) desať) 6 7 3 2,333 236 194 1 216
3. Bulharsko Bulharsko 2 (1) desať) 5 7 5 1 400 258 251 1,028
4. český český desať) 2 (1) 4 6 7 0,857 270 287 0,941
5. Bielorusko Bielorusko desať) dvadsať) 3 3 7 0,429 194 235 0,826
6. Čierna Hora Čierna Hora 0 (0) tridsať) 0 0 deväť 0,000 174 228 0,763
dátum čas Skontrolujte Súpravy správa
1 2 3 4 5
3.09 14:15 Taliansko Taliansko 3:0 Bielorusko Bielorusko 25:18 25:12 25:15 správa
17:15 Čierna Hora Čierna Hora 0:3 Bulharsko Bulharsko 22:25 17:25 25:27 správa
20:15 český český 3:1 Slovinsko Slovinsko 26:24 25:18 14:25 25:19 správa
4.09 16:00 Čierna Hora Čierna Hora 0:3 Slovinsko Slovinsko 17:25 16:25 16:25 správa
19:00 Bielorusko Bielorusko 3:1 český český 25:20 19:25 25:21 25:19 správa
5.09 16:00 český český 2:3 Bulharsko Bulharsko 10:25 25:23 25:18 24:26 11:15 správa
19:00 Taliansko Taliansko 3:0 Čierna Hora Čierna Hora 25:17 25:20 26:24 správa
6.09 15:45 Bulharsko Bulharsko 1:3 Taliansko Taliansko 19:25 18:25 25:17 12:25 správa
19:00 Slovinsko Slovinsko 3:0 Bielorusko Bielorusko 25:20 25:20 25:15 správa
7.09 16:00 Slovinsko Slovinsko 0:0 Bulharsko Bulharsko [ Správa]
19:00 Čierna Hora Čierna Hora 0:0 český český [ Správa]
8.09 15:45 Taliansko Taliansko 0:0 Slovinsko Slovinsko [ Správa]
19:00 Bielorusko Bielorusko 0:0 Čierna Hora Čierna Hora [ Správa]
9.09 16:00 Bulharsko Bulharsko 0:0 Bielorusko Bielorusko [ Správa]
19:00 český český 0:0 Taliansko Taliansko [ Správa]

Skupina C

zápasy Okuliare Súpravy Loptičky
B (3:2) P (2:3) V NS B: P V NS B: P
1. Holandsko Holandsko tridsať) jedenásť) desať jedenásť 4 2 750 349 332 1,051
2. Turecko Turecko tridsať) desať) deväť desať 5 2000 374 336 1.113
3. Fínsko Fínsko dvadsať) desať) 6 7 4 1 750 254 237 1,072
4. Rusko Rusko 2 (1) desať) 5 7 6 1,167 294 272 1,081
5. Španielsko Španielsko desať) tridsať) 3 4 desať 0,400 322 348 0,925
6. Vlajka Severného Macedónska Severné Macedónsko 0 (0) 4 (0) 0 2 12 0,167 282 350 0,806
dátum čas Skontrolujte Súpravy správa
1 2 3 4 5
1.09 19:00 Fínsko Fínsko 3:1 Vlajka Severného Macedónska Severné Macedónsko 25:20 25:15 24:26 25:22 správa
2.09 17:00 Rusko Rusko 1:3 Turecko Turecko 27:29 25:16 21:25 19:25 správa
20:00 Holandsko Holandsko 3:0 Španielsko Španielsko 25:23 26:24 25:22 správa
3.09 17:00 Turecko Turecko 3:1 Španielsko Španielsko 25:16 29:31 27:25 25:23 správa
20:00 Holandsko Holandsko 3:0 Vlajka Severného Macedónska Severné Macedónsko 25:20 25:18 25:22 správa
4.09 14:00 Španielsko Španielsko 0:3 Fínsko Fínsko 19:25 20:25 18:25 správa
17:30 Holandsko Holandsko 2:3 Rusko Rusko 13:25 25:19 21:25 25:21 13:15 správa
5.09 14:00 Severné Macedónsko Vlajka Severného Macedónska 0:3 Turecko Turecko 22:25 12:25 15:25 správa
17:30 Rusko Rusko 3:1 Fínsko Fínsko 22:25 25:15 25:23 25:17 správa
6.09 17:00 Severné Macedónsko Vlajka Severného Macedónska 1:3 Španielsko Španielsko 23:25 25:21 28:30 15:25 správa
20:00 Turecko Turecko 1:3 Holandsko Holandsko 25:22 25:27 25:27 23:25 správa
7.09 17:00 Španielsko Španielsko 0:0 Rusko Rusko [ Správa]
20:00 Fínsko Fínsko 0:0 Holandsko Holandsko [ Správa]
8.09 17:00 Rusko Rusko 0:0 Vlajka Severného Macedónska Severné Macedónsko [ Správa]
20:00 Fínsko Fínsko 0:0 Turecko Turecko [ Správa]

Skupina D

zápasy Okuliare Súpravy Loptičky
B (3:2) P (2:3) V NS B: P V NS B: P
1. Francúzsko Francúzsko tridsať) 0 (0) deväť deväť 1 9 000 247 214 1,154
2. Nemecko Nemecko dvadsať) desať) 6 7 3 2,333 248 204 1 216
3. Lotyšsko Lotyšsko desať) 2 (2) 5 7 7 1 000 300 314 0,955
4. Slovensko Slovensko jedenásť) 2 (1) 3 5 osem 0,625 259 281 0,922
5. Estónsko Estónsko jedenásť) dvadsať) 2 4 osem 0,500 259 263 0,985
6. Chorvátsko Chorvátsko jedenásť) dvadsať) 2 3 osem 0,375 229 266 0,861
dátum čas Skontrolujte Súpravy správa
1 2 3 4 5
1.09 19:00 Estónsko Estónsko 1:3 Lotyšsko Lotyšsko 23:25 22:25 25:16 21:25 správa
3.09 17:00 Chorvátsko Chorvátsko 0:3 Nemecko Nemecko 20:25 13:25 19:25 správa
20:00 Francúzsko Francúzsko 3:0 Slovensko Slovensko 25:22 25:20 25:19 správa
4.09 16:00 Slovensko Slovensko 2:3 Estónsko Estónsko 27:25 25:22 18:25 14:25 13:15 správa
19:00 Chorvátsko Chorvátsko 3:2 Lotyšsko Lotyšsko 28:30 25:20 23:25 31:29 15:11 správa
5.09 16:00 Estónsko Estónsko 0:3 Nemecko Nemecko 19:25 16:25 21:25 správa
19:00 Francúzsko Francúzsko 3:0 Chorvátsko Chorvátsko 25:15 25:16 26:24 správa
6.09 17:00 Lotyšsko Lotyšsko 2:3 Slovensko Slovensko 18:25 25:23 25:13 19:25 7:15 správa
20:00 Nemecko Nemecko 1:3 Francúzsko Francúzsko 29:31 25:15 22:25 22:25 správa
7.09 17:00 Lotyšsko Латвия 0:0 Германия Германия [ Отчёт]
20:00 Хорватия Хорватия 0:0 Эстония Эстония [ Отчёт]
8.09 17:00 Словакия Словакия 0:0 Хорватия Хорватия [ Отчёт]
20:00 Франция Франция 0:0 Латвия Латвия [ Отчёт]
9.09 17:00 Германия Германия 0:0 Словакия Словакия [ Отчёт]
20:00 Эстония Эстония 0:0 Франция Франция [ Отчёт]

Плей-офф

1/8 финала Четвертьфиналы Полуфиналы Финал
11 сентября, Гданьск
A1 0
14 сентября, Гданьск
C4 0
0
11 сентября, Гданьск
0
C2 0
18 сентября, Катовице
A3 0
0
13 сентября, Острава
0
D1 0
15 сентября, Острава
B4 0
0
13 сентября, Острава
0
B2 0
19 сентября, Катовице
D3 0
0
12 сентября, Гданьск
0
C1 0
14 сентября, Гданьск
A4 0
0
12 сентября, Гданьск
0
A2 0
18 сентября, Катовице
C3 0
0
12 сентября, Острава
0 Третье место
B1 0
15 сентября, Острава 19 сентября, Катовице
D4 0
0 0
12 сентября, Острава
0 0
D2 0
B3 0

1/8 финала

Дата Время Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
11.09 0:0 [ Отчёт]
0:0 [ Отчёт]
12.09 0:0 [ Отчёт]
0:0 [ Отчёт]
0:0 [ Отчёт]
0:0 [ Отчёт]
13.09 0:0 [ Отчёт]
0:0 [ Отчёт]

1/4 финала

Дата Время Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
14.09 17:00 0:0 [ Отчёт]
0:0 [ Отчёт]
15.09 0:0 [ Отчёт]
0:0 [ Отчёт]

1/2 финала

Дата Время Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
18.09 17:00 0:0 [ Отчёт]
0:0 [ Отчёт]

Матч за 3-е место

Дата Время Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
19.09 17:30 0:0 [ Отчёт]

Финал

Дата Время Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
19.09 20:30 0:0 [ Отчёт]

Призёры

Золото Серебро Бронза

Итоговое положение

Место Команда
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24

См. также

Ссылки