Majstrovstvá Európy vo volejbale žien 2021

Z Wikipédie, voľnej encyklopédie
Prejsť na navigáciu Prejsť na vyhľadávanie
Majstrovstvá Európy vo volejbale žien 2021
Detaily šampionátu
Miesto Srbsko , Bulharsko , Chorvátsko , Rumunsko
Mestá Belehrad , Plovdiv , Zadar , Cluj-Napoca
štadióny 4
Termíny kvalifikačných turnajov 6. – 16. mája 2021
Načasovanie záverečného turnaja 18. augusta – 4. septembra 2021
Počet účastníkov 35
v záverečnej fáze 24
Najlepšie miesta
Чемпион Majster Taliansko Taliansko (tretíkrát)
Серебряный призёр Druhé miesto Srbsko Srbsko
Бронзовый призёр Tretie miesto Turecko Turecko
Štatistiky majstrovstiev
Dochádzka 130 013 (1 711 na zápas)
Odohrané zápasy 76
Najlepší hráč TalianskoPaola Egonu

Finálové kolo XXXII. majstrovstiev Európy vo volejbale žien sa konalo od 18. augusta do 4. septembra 2021 v Srbsku , Bulharsku , Chorvátsku a Rumunsku . Už druhýkrát za sebou sa európsky šampionát konal v štyroch krajinách za účasti 24 národných tímov. Titul majstrov Európy získali tretíkrát v histórii talianski reprezentanti .

Kvalifikácia

Spôsob kvalifikácie Príkazy Spôsob kvalifikácie Príkazy
organizátori Srbsko Srbsko Podľa výsledkov
kvalifikačný turnaj
Skupina A Bielorusko Bielorusko
Bulharsko Bulharsko Švajčiarsko Švajčiarsko
Chorvátsko Chorvátsko Skupina B Švédsko Švédsko
Rumunsko Rumunsko Ukrajina Ukrajina
Podľa výsledkov
Majstrovstvá Európy 2019
Turecko Turecko Skupina C Grécko Grécko
Taliansko Taliansko Španielsko Španielsko
Poľsko Poľsko Skupina D Slovensko Slovensko
Holandsko Holandsko Fínsko Fínsko
Nemecko Nemecko Skupina E Francúzsko Francúzsko
Rusko Rusko Maďarsko Maďarsko
Belgicko Belgicko Skupina F český český
Azerbajdžan Azerbajdžan Bosna a Hercegovina Bosna a Hercegovina

Finálové kolo

Arenas

Zápasy finálového kola ME sa odohrali v štyroch mestách štyroch krajín. Stark Arena v Belehrade , Velodrome v Plovdive , Kresimir Cosic Palace v Zadare a BTArena v Cluj-Napoca hostili zápasy jednej zo skupín prípravnej fázy. 1/8 a 1/4 finále sa konali v Srbsku a Bulharsku; semifinále, zápas o 3. miesto a finále - v Belehrade.

Srbsko Belehrad Bulharsko Plovdiv Chorvátsko Zadar Rumunsko Cluj-Napoca
Stark Arena velodróm Palác Kreshimir Chosic BTArena
Kapacita: 18 386 Kapacita: 6100 Kapacita: 8500 Kapacita: 10 000
Belgrade Arena, južný vchod 1, feb 2011.jpg Velodrome pd.png Dvorana Visnjik Zadar.jpg Cluj Polyvalent Hall 2.jpg
Play Off skupiny A Skupina B 1/8 finále, štvrťfinále Skupina C Skupina D

Predbežná fáza

Podľa výsledkov žrebovania, ktoré sa konalo 20. mája 2021 v Belehrade , bolo 24 tímov rozdelených do 4 skupín. V prípravnej fáze hrali mužstvá v skupinách jednokolovo, do play off postúpili 4 mužstvá z každej skupiny.

Skupina A

zápasy Okuliare Súpravy Loptičky
B (3:2) P (2:3) V P B: P V P B: P
jeden. Srbsko Srbsko 5 (1) 0 (0) 14 15 2 7 500 405 307 1 319
2. Rusko Rusko tridsať) 2 (2) jedenásť trinásť 7 1 857 443 399 1 110
3. Francúzsko Francúzsko tridsať) dvadsať) 9 10 osem 1 250 392 386 1,016
4. Belgicko Belgicko 3 (1) dvadsať) osem 10 osem 1 250 418 374 1.118
5. Bosna a Hercegovina Bosna a Hercegovina 10) 4 (0) 3 3 12 0,250 283 355 0,797
6. Azerbajdžan Azerbajdžan 0 (0) 50) 0 jeden 15 0,067 282 402 0,701
dátum čas Skontrolujte Súpravy správa
jeden 2 3 4 5
19.08 17:00 Srbsko Srbsko 3:0 Bosna a Hercegovina Bosna a Hercegovina 25:11 25:18 25:14 správa
20.08 17:00 Azerbajdžan Azerbajdžan 0:3 Belgicko Belgicko 13:25 24:26 13:25 správa
20:00 Rusko Rusko 3:1 Francúzsko Francúzsko 25:19 14:25 25:20 25:18 správa
21.08 18:00 Azerbajdžan Azerbajdžan 0:3 Bosna a Hercegovina Bosna a Hercegovina 14:25 23:25 17:25 správa
21:00 Francúzsko Francúzsko 0:3 Srbsko Srbsko 14:25 13:25 16:25 správa
22.08 17:00 Rusko Rusko 3:0 Azerbajdžan Azerbajdžan 25:16 25:17 25:13 správa
20:00 Srbsko Srbsko 3:0 Belgicko Belgicko 25:21 25:21 25:21 správa
23.08 17:00 Belgicko Belgicko 3:2 Rusko Rusko 29:31 21:25 25:13 25:22 15:11 správa
20:00 Bosna a Hercegovina Bosna a Hercegovina 0:3 Francúzsko Francúzsko 19:25 14:25 24:26 správa
24.08 17:00 Bosna a Hercegovina Bosna a Hercegovina 0:3 Belgicko Belgicko 23:25 19:25 15:25 správa
20:00 Azerbajdžan Azerbajdžan 0:3 Srbsko Srbsko 17:25 20:25 19:25 správa
25.08 17:00 Francúzsko Francúzsko 3:1 Azerbajdžan Azerbajdžan 25:19 26:28 25:11 25:18 správa
20:00 Srbsko Srbsko 3:2 Rusko Rusko 25:22 25:19 16:25 24:26 15:10 správa
26.08 17:00 Rusko Rusko 3:0 Bosna a Hercegovina Bosna a Hercegovina 25:12 25:20 25:19 správa
20:00 Belgicko Belgicko 1:3 Francúzsko Francúzsko 25:27 25:13 19:25 20:25 správa

Skupina B

zápasy Okuliare Súpravy Loptičky
B (3:2) P (2:3) V P B: P V P B: P
jeden. Bulharsko Bulharsko 4 (0) jedenásť) trinásť 14 4 3 500 423 350 1,209
2. Poľsko Poľsko 4 (0) 10) 12 trinásť 5 2 600 433 355 1 220
3. Nemecko Nemecko 4 (1) 10) jedenásť trinásť 6 2,167 434 404 1 074
4. český český dvadsať) tridsať) 6 osem 10 0,800 402 418 0,962
5. Španielsko Španielsko jedenásť) 4 (0) 2 4 14 0,286 339 424 0,800
6. Grécko Grécko 0 (0) 5 (1) jeden 2 15 0,133 335 415 0,807
dátum čas Skontrolujte Súpravy správa
jeden 2 3 4 5
18.08 20:30 Bulharsko Bulharsko 3:0 Grécko Grécko 25:20 25:15 25:19 správa
19.08 17:30 Španielsko Španielsko 1:3 český český 25:22 20:25 22:25 20:25 správa
20:30 Nemecko Nemecko 1:3 Poľsko Poľsko 22:25 25:23 21:25 22:25 správa
20.08 17:30 český český 1:3 Nemecko Nemecko 23:25 25:20 23:25 21:25 správa
20:30 Grécko Grécko 0:3 Poľsko Poľsko 16:25 20:25 19:25 správa
21.08 17:30 český český 1:3 Poľsko Poľsko 25:20 15:25 21:25 18:25 správa
20:30 Bulharsko Bulharsko 3:0 Španielsko Španielsko 25:12 25:19 25:21 správa
22.08 16:00 Grécko Grécko 2:3 Španielsko Španielsko 22:25 26:24 16:25 25:22 13:15 správa
19:00 Nemecko Nemecko 3:2 Bulharsko Bulharsko 25:23 16:25 25:21 18:25 15:10 správa
23.08 17:30 Grécko Grécko 0:3 český český 24:26 26:28 15:25 správa
20:30 Poľsko Poľsko 3:0 Španielsko Španielsko 25:15 25:15 25:8 správa
24.08 17:30 Nemecko Nemecko 3:0 Grécko Grécko 25:20 25:17 25:22 správa
20:30 Bulharsko Bulharsko 3:0 český český 26:24 25:12 25:19 správa
25.08 17:30 Španielsko Španielsko 0:3 Nemecko Nemecko 13:25 17:25 21:25 správa
20:30 Bulharsko Bulharsko 3:1 Poľsko Poľsko 18:25 25:21 25:21 25:23 správa

Skupina C

zápasy Okuliare Súpravy Loptičky
B (3:2) P (2:3) V P B: P V P B: P
jeden. Taliansko Taliansko 50) 0 (0) 15 15 jeden 15 000 402 297 1 354
2. Chorvátsko Chorvátsko 4 (0) 10) 12 12 4 3000 373 322 1,158
3. Bielorusko Bielorusko 3 (2) dvadsať) 7 9 10 0,900 396 417 0,950
4. Maďarsko Maďarsko 10) 4 (2) 5 osem trinásť 0,615 439 470 0,934
5. Slovensko Slovensko 10) 4 (1) 4 7 trinásť 0,538 424 461 0,920
6. Švajčiarsko Švajčiarsko jedenásť) 4 (0) 2 4 14 0,286 367 434 0,846
dátum čas Skontrolujte Súpravy správa
jeden 2 3 4 5
19.08 17:00 Chorvátsko Chorvátsko 3:0 Švajčiarsko Švajčiarsko 25:20 25:19 25:21 správa
20.08 17:15 Taliansko Taliansko 3:0 Bielorusko Bielorusko 25:20 25:18 25:16 správa
20:15 Maďarsko Maďarsko 3:1 Slovensko Slovensko 25:20 25:23 20:25 25:18 správa
21.08 17:00 Bielorusko Bielorusko 0:3 Chorvátsko Chorvátsko 19:25 23:25 15:25 správa
20:00 Maďarsko Maďarsko 2:3 Švajčiarsko Švajčiarsko 25:22 23:25 27:29 25:23 11:15 správa
22.08 17:00 Chorvátsko Chorvátsko 3:0 Slovensko Slovensko 25:21 25:14 25:13 správa
20:00 Taliansko Taliansko 3:0 Maďarsko Maďarsko 25:16 25:15 25:19 správa
23.08 17:15 Slovensko Slovensko 1:3 Taliansko Taliansko 19:25 18:25 27:25 17:25 správa
20:15 Švajčiarsko Švajčiarsko 0:3 Bielorusko Bielorusko 23:25 15:25 15:25 správa
24.08 17:00 Maďarsko Maďarsko 1:3 Chorvátsko Chorvátsko 19:25 25:21 17:25 21:25 správa
20:00 Švajčiarsko Švajčiarsko 1:3 Slovensko Slovensko 25:21 14:25 19:25 22:25 správa
25.08 18:00 Bielorusko Bielorusko 3:2 Maďarsko Maďarsko 20:25 14:25 25:16 25:23 15:12 správa
21:00 Chorvátsko Chorvátsko 0:3 Taliansko Taliansko 15:25 23:25 14:25 správa
26.08 17:00 Slovensko Slovensko 2:3 Bielorusko Bielorusko 25:18 25:23 23:25 28:30 12:15 správa
20:00 Taliansko Taliansko 3:0 Švajčiarsko Švajčiarsko 25:17 25:18 27:25 správa

Skupina D

zápasy Okuliare Súpravy Loptičky
B (3:2) P (2:3) V P B: P V P B: P
jeden. Turecko Turecko 50) 0 (0) 15 15 jeden 15 000 405 298 1 359
2. Holandsko Holandsko 4 (0) 10) 12 12 4 3000 387 288 1 344
3. Ukrajina Ukrajina tridsať) dvadsať) 9 9 7 1,286 359 346 1 038
4. Švédsko Švédsko 2 (1) tridsať) 5 6 jedenásť 0,545 358 393 0,911
5. Fínsko Fínsko 10) 4 (1) 4 6 trinásť 0,462 377 450 0,838
6. Rumunsko Rumunsko 0 (0) 50) 0 3 15 0,200 330 441 0,748
dátum čas Skontrolujte Súpravy správa
jeden 2 3 4 5
18.08 20:30 Rumunsko Rumunsko 1:3 Turecko Turecko 25:23 10:25 20:25 17:25 správa
19.08 16:00 Švédsko Švédsko 3:2 Fínsko Fínsko 24:26 17:25 25:19 27:25 15:13 správa
19:00 Holandsko Holandsko 3:0 Ukrajina Ukrajina 25:17 25:12 25:22 správa
20.08 17:30 Fínsko Fínsko 0:3 Holandsko Holandsko 10:25 10:25 18:25 správa
20:30 Turecko Turecko 3:0 Ukrajina Ukrajina 25:14 25:19 26:24 správa
21.08 17:30 Fínsko Fínsko 1:3 Ukrajina Ukrajina 19:25 23:25 28:26 22:25 správa
20:30 Rumunsko Rumunsko 0:3 Švédsko Švédsko 21:25 17:25 16:25 správa
22.08 17:30 Turecko Turecko 3:0 Švédsko Švédsko 31:29 25:21 25:11 správa
20:30 Holandsko Holandsko 3:1 Rumunsko Rumunsko 25:12 25:27 25:17 25:14 správa
23.08 17:30 Ukrajina Ukrajina 3:0 Švédsko Švédsko 25:23 25:17 25:20 správa
20:30 Turecko Turecko 3:0 Fínsko Fínsko 25:19 25:12 25:15 správa
24.08 17:30 Holandsko Holandsko 0:3 Turecko Turecko 21:25 21:25 20:25 správa
20:30 Rumunsko Rumunsko 1:3 Fínsko Fínsko 25:18 22:25 22:25 22:25 správa
25.08 17:30 Švédsko Švédsko 0:3 Holandsko Holandsko 21:25 20:25 13:25 správa
20:30 Rumunsko Rumunsko 0:3 Ukrajina Ukrajina 15:25 17:25 11:25 správa

Play-off

1/8 finále Štvrťfinále Semifinále Finálny
29. augusta, Plovdiv
Turecko Turecko 3
31. augusta, Plovdiv
český český jeden
Turecko Turecko 3
29. augusta, Plovdiv
Poľsko Poľsko 0
Poľsko Poľsko 3
3. septembra, Belehrad
Ukrajina Ukrajina jeden
Turecko Turecko jeden
29. august, Belehrad
Srbsko Srbsko 3
Srbsko Srbsko 3
1. septembra, Belehrad
Maďarsko Maďarsko 0
Srbsko Srbsko 3
29 августа, Белград
Франция Франция 1
Хорватия Хорватия 2
4 сентября, Белград
Франция Франция 3
Сербия Сербия 1
28 августа, Пловдив
Италия Италия 3
Болгария Болгария 2
31 августа, Пловдив
Швеция Швеция 3
Швеция Швеция 0
28 августа, Пловдив
Нидерланды Нидерланды 3
Нидерланды Нидерланды 3
3 сентября, Белград
Германия Германия 1
Нидерланды Нидерланды 1
30 августа, Белград
Италия Италия 3 Третье место
Италия Италия 3
1 сентября, Белград 4 сентября, Белград
Бельгия Бельгия 1
Италия Италия 3 Турция Турция 3
30 августа, Белград
Россия Россия 0 Нидерланды Нидерланды 0
Россия Россия 3
Белоруссия Белоруссия 1

1/8 финала

Дата Время Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
28.08 17:30 Нидерланды Нидерланды 3:1 Германия Германия 25:22 23:25 25:19 25:23 Отчёт
20:30 Болгария Болгария 2:3 Швеция Швеция 25:12 21:25 22:25 25:14 17:19 Отчёт
29.08 17:30 Турция Турция 3:1 Чехия Чехия 25:13 22:25 25:14 25:13 Отчёт
17:00 Хорватия Хорватия 2:3 Франция Франция 25:16 21:25 25:22 22:25 12:15 Отчёт
20:30 Польша Польша 3:1 Украина Украина 21:25 25:21 25:22 25:17 Отчёт
20:00 Сербия Сербия 3:0 Венгрия Венгрия 25:20 25:19 25:17 Отчёт
30.08 17:00 Италия Италия 3:1 Бельгия Бельгия 25:14 23:25 25:17 25:12 Отчёт
20:00 Россия Россия 3:1 Белоруссия Белоруссия 27:25 25:20 19:25 25:23 Отчёт

1/4 финала

Дата Время Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
31.08 17:30 Швеция Швеция 0:3 Нидерланды Нидерланды 25:27 16:25 19:25 Отчёт
20:30 Турция Турция 3:0 Польша Польша 25:18 25:14 25:23 Отчёт
1.09 17:00 Италия Италия 3:0 Россия Россия 25:20 25:8 25:15 Отчёт
20:00 Сербия Сербия 3:1 Франция Франция 22:25 25:18 25:7 25:20 Отчёт

1/2 финала

Дата Время Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
3.09 17:00 Турция Турция 1:3 Сербия Сербия 34:32 26:28 23:25 13:25 Отчёт
20:00 Нидерланды Нидерланды 1:3 Италия Италия 19:25 17:25 25:16 18:25 Отчёт

Матч за 3-е место

Дата Время Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
4.09 17:00 Турция Турция 3:0 Нидерланды Нидерланды 25:20 25:19 25:23 Отчёт

Финал

Сербия Сербия 1:3 (26:24, 22:25, 19:25, 11:25) Италия Италия
Игрок 1 2 3 4 Очки
1 Буша Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg Solid black.svg
2 Лазович Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 2 (1, 1, 0)
3 Царич
5 М. Попович Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 13 (7, 5, 1)
8 Миркович
10 Огненович Капитан команды Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 3 (2, 1, 0)
11 Велькович
13 Белица
16 Рашич Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 13 (10, 3, 0)
17 С. Попович (л) Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg
18 Бошкович Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 21 (21, 0, 0)
19 Миленкович Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 4 (3, 1, 0)
20 Благоевич (л)
21 Коцич
Тренер — Зоран Терзич


Сербия Италия
78 Очки 99
44 Атака 56
11 Блок 13
1 Подача 8
22 Ошибки соперника 22

Судьи:
Павел Буркевич (Польша),
Нурпер Озбар (Турция).
Время матча — 1:44 (34+27+22+21).
4 сентября. 20:00.
Белград . « Штарк Арена ». 20 565 зрителей.
Отчёт

Игрок 1 2 3 4 Очки
3 Дженнари Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg
4 Бонифачо
5 Малинов Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg Solid black.svg 2 (1, 1, 0)
6 Де Дженнаро (л) Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg
8 Орро Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg
10 Кирикелла Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 5 (3, 2, 0)
11 Данези Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 8 (1, 6, 1)
14 Пьетрини Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 13 (11, 1, 1)
15 Нвакалор
17 Силла Капитан команды Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 20 (15, 3, 2)
18 Эгону Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 29 (25, 0, 4)
20 Парроккьяле Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg
24 Маццаро (л)
29 Д'Одорико
Тренер — Давиде Маццанти

Призёры

Золото Серебро Бронза
Италия Италия
Сара Бонифачо
Анна Данези
Моника Де Дженнаро
Алессия Дженнари
Кристина Кирикелла
Офелия Малинов
Алессия Маццаро
Сильвия Нвакалор
София Д'Одорико
Алессия Орро
Беатриче Парроккьяле
Елена Пьетрини
Мириам Силла
Паола Эгону
Тренер: Давиде Маццанти
Сербия Сербия
Ана Белица
Елена Благоевич
Тияна Бошкович
Бьянка Буша
Стефана Велькович
Йована Коцич
Катарина Лазович
Бояна Миленкович
Сладжана Миркович
Майя Огненович
Мина Попович
Сильвия Попович
Милена Рашич
Сара Царич
Тренер: Зоран Терзич
Турция Турция
Илькин Айдын
Айча Айкач
Симге Шебнем Акёз
Ханде Баладын
Белиз Башкыр
Мерьем Боз
Ясемин Гювели
Зехра Гюнеш
Мелиха Исмаилоглу
Эбрар Каракурт
Джансу Озбай
Бусе Унал
Тугба Шеноглу
Эда Эрдем
Тренер: Джованни Гуидетти

Итоговое положение

Место Команда
1 Италия Италия
2 Сербия Сербия
3 Турция Турция
4 Нидерланды Нидерланды
5 Польша Польша
6 Россия Россия
7 Франция Франция
8 Швеция Швеция
9 Болгария Болгария
10 Хорватия Хорватия
11 Германия Германия
12 Украина Украина
13 Бельгия Бельгия
14 Белоруссия Белоруссия
15 Чехия Чехия
16 Венгрия Венгрия
17 Словакия Словакия
18 Финляндия Финляндия
19 Босния и Герцеговина Босния и Герцеговина
20 Испания Испания
21 Швейцария Швейцария
22 Греция Греция
23 Румыния Румыния
24 Азербайджан Азербайджан

См. также

Ссылки